Kırkpabuç Hayvanları Seslendirelim

Fiyat : ₺29,90(KDV Dahil)

Kırkpabuç Hayvanları Seslendirelim Kutu Oyunu

Oyunun Özellikleri:

Oyun, 6cm x 16 cm'lik 21 karttan oluşmaktadır. 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygun seviyededir.

OYUNUN OYNANIŞI:

Bu oyun için masa ya da yer gibi düz bir zemine ihtiyaç vardır. Öncelikle oyun oynama sırasını belirlemek için sayışma yapılır. Oyun kutusunda bulunan oyun kartları; oyuna ilk başlayacak oyuncu tarafından karıştırılarak, ters çevrili olarak kule şeklinde üst üste dizilir. Bu arada yere de açık olarak bir kart yerleştirilir. Her oyuncu sırayla yerden 3 kart çeker ve ilk sırada oyuna başlayacak olan oyuncu yerdeki kartın sağ ya da solundaki hayvanın aynısından elinde var ise o hayvanın çıkardığı sesi çıkararak kartı yanına yerleştirir. Eğer yok ise yerden bir kart daha çeker. O kartta da aynı hayvanlar yok ise  "YOK" der. Oyun sırası bir sonraki oyuncuya geçerek oyun devam eder. Her oyuncunun eşleşen kartı koyma işlemi sırasında mutlaka o hayvanın sesini çıkarması gerekir. Kartı yerleştirmek yeterli değildir. Tüm kartlar bitene kadar oyun devam eder.

Psikomotor Gelişim:

Oyun kartlarını ters çevirip üst üste dizme, aynısını bulduğu hayvanları yan yana koyma işlemi sırasında el göz koordinasyonu ve küçük kas motor becerileri gelişir. 

Dil Gelişimi:

Yerden çektiği hayvanın adını söyleme işlemi sırasında bilmediği kavramlar varsa öğrenerek kelime hazinesi gelişir. Hangi hayvanın nasıl ses çıkardığını öğrenir. Uygun kelimeyi doğru yerde kullanarak düşüncelerini düzgün bir şekilde ifade edebilme beceri desteklenir. 

Sosyal - Duygusal Gelişim:

Birden fazla çocukla ooynandığı içn sırasını bekleme becerisi gelişir. Grup halinde çalışma ve oyunu tamamladığındaki başarma duygusu kendine olan güvenini artırır.

Bilişsel Gelişim:

Aynı hayvanları yan yana koyarak eşleştirme becerisi gelişir. Oyun sırasında yere koyulan kartlarda hangi hayvanın yanına hangi hayvanın gelmesi gerektiğini takip ederken dikkat beerisi gelişir. Hayvanların seslerini çıkarırken taklit etme becerisi gelişir. 

Benzer Ürünler
Yeni Ürünler
Çerez Kullanımı