Akıl Oyunları ve üretkenliğe teşvik eden materyaller ile renkli bir dünyaya adım atmak isteyenlerin yardımcısı..

 

Tablet, televizyon, telefon, amaçsız oyuncaklar, niteliksiz zamanlar.. Bütün bunlara bir dur demenin zamanı geldi diyenler için Akıllı Dükkan tam bir ilaç…

Gülümseten Zeka Oyunları sloganı ile sloganı ile yola çıkan, 15 yıllık eğitimcilik tecrübesinin yansıması olan bu sitede, eğitime önem veren  ailelerin ve okulların bir numaralı tercihi olacak oyun ve oyuncaklar bir arada bulunuyor.

Bebekler, çocuklar, gençler ve genç kalanlar, okullar kurslar.. bu sitede herkes ihtiyacına göre bir oyun bulabiliyor.

Sitede yer alan bütün ürünler uzman eğitimciler tarafından sağlık ve eğiticilik açısından inceleniyor. Ancak oyunların en önemli ortak özelliği eğlenceli olmaları.  İster bireysel, ister grup oyunu, ister kitap, ister eğitim seti.. Hepsi eğlenceli, eğitici ve sağlıklı ve orijinal.

Berkeley üniversitesinden Dr. Silvia Bunge ve ekibi tarafından yapılan 8 haftalık bir araştırmada toplamda 20 saatlik bir zeka oyunu aktivitesi ile ortalama IQ düzeyine sahip öğrenci grubunun IQ’larının 13 puan arttığı tespit edilmiş, bu puan iyi bir eğitimle bir yılda alınacak gelişmeden bile yüksek kabul ediliyor. Bu araştırmada kullanılan oyunlara ve benzerlerine de site aracılığı ile ulaşmak mümkün, hatta tüm oyunlar yeni araştırmalara kaynak olabilecek nitelikte olanlardan seçiliyor.

Dikkat, konsantrasyon, problem çözme yeteneği,  görsel algı, üretkenlik gibi becerilerin artırılması için zorlayıcı sorular yerine birbirinden güzel oyunlar, kitaplar ve etkinlikler sunuluyor ve ürün grupları çeşitlenmeye devam ediyor.

Akıllı Dükkan’ın okul çözümleri arasında ise anaokulundan üniversiteye, kurslara,  eğitim salonlarına özel, zeka oyunları atölyeleri  ve kulüp ortamları oluşturması, teneffüs için zeka oyunları alanları,  eğitici eğitimleri ve öğrenci eğitimleri,  robotik eğitimi materyal temini yer alıyor. Kurumla yapılan ön görüşme ile ihtiyaçları tespit edilip en uygun alternatifler sunuluyor. 

Sitedeki ürünlerin tanıtımları, kullanıcı fotoğrafları,  yorumları ve site yöneticilerine soru sormak için ise instagram.com/akillidukkan sayfası hizmet veriyor. Okullar ve aileler alışveriş yapmadan önce ister sayfa üzerinden mesaj yolu ile, ister mail ile, ister telefonda bilgi alıp tam olarak ihtiyaçlarına göre ürün temin edebiliyorlar.

Ailece keyifli vakitler geçirmek, okulda eğitime destek, tek başına nitelikli zaman geçirmek isteyenler için Akıllı Dükkan sadece bir tık mesafede. www.akillidukkan.com

Çerez Kullanımı