Bubbles - Baloncuklar

Marka : Piatnik

Rengarenk bir görsel algı ve reaksiyon oyunu.

Kırmızı, sarı, mavi ve yeşil: Bu renkler kartlarda farklı büyüklüklerde gösterilen baloncukların renkleridir. Oyunda ne kadar iddialı olduğunuzu, renkli zarlardaki sayıların kombinasyonuyla eşleşen baloncukların yer aldığı tek kartı bulma hızınız ile gösterebilecek misiniz?

Biraz konsantrasyon ve hızlı reaksiyon, görevi başarmanızı sağlayacak!

Avusturya'da üretilmiştir.

Rengarenk bir görsel algı ve reaksiyon oyunu.

Oyuncu: 2 - 4     

aş: 6 - 99    

Tasarımcı: Wolfgang Dirscherl Piatnik Oyun No. 657696 • C 2015 Piatnik, Viyana• Avusturya'da üretilmiştir

Kırmızı, sarı, mavi ve yeşil: Bu renkler kartlarda farklı büyüklüklerde gösterilen baloncukların renkleridir. Oyunda ne kadar iddialı olduğunuzu, renkli zarlardaki sayıların kombinasyonuyla  eşleşen baloncukların yer aldığı  tek kartı bulma hızınız ile gösterebilecek misiniz? Biraz konsantrasyon ve hızlı reaksiyon, görevi başarmanızı sağlayacak! İçindekiler: 24 baloncuk kartı •  4 sayı zarı (kırmızı, sarı, mavi ve yeşil) •  zarlara yapıştırmak için etiketler (kırmızı, sarı, mavi ve yeşil) • 1 kullanım klavuzu Amaç: Oyunda herkes zarlardaki sayıların gösterdiği sıralamada çizilmiş  baloncukların yer aldığı kartı bulan ilk kişi olmaya çalışır. Hazırlık: •Oyuna başlamadan önce zarların üzerine etiketleri yapıştırın. •Tüm kırmızı etiketler kırmızı zara; tüm yeşil etiketler yeşil zara vb. yapıştırın. •Oyunun hangi versiyonunu oynayacağınıza karar verin: Kolay versiyon için kartların turuncu çerçeveli tarafını kullanın. Bu taraftaki baloncuklar büyükten küçüğe doğru sırayla çizilmiştir. Daha zor versiyonu için kartların gri çerçeveli tarafı kullanılır. Bu taraftaki baloncuklar karışık olarak sıralandığı için eşleşen kartı bulmak daha zorlayıcıdır! İpucu: Hem turuncu hem de gri çerçeveli kartları kullanarak her iki versiyonu da birleştirerek farklı bir oyun şekli oluşturabilirsiniz. Çünkü kartların her iki tarafında da aynı kombinasyonlar bulunmaktadır.

Baloncuklar
•Oyunun bir versiyonuna karar verin ve 24 kartı da seçtiğiniz versiyona uygun şekilde masanın ortasına yerleştirin.  Kartların birbiri üzerine gelmediğinden emin olun ve zarları hazırlayın. Oyun: •Herkes aynı anda oynar. Zarı en büyük oyuncu atar ve tüm oyuncular doğru kartı araştırmaya başlar. •Küplerin her bir yüzeyinde 1'den 24'e kadar sayılar yer alır. Tüm oyuncular, aynı anda, zarlarda gelen sayıların sonucuyla eşleşen doğru kartı bulmaya çalışır: Bunun için de öncelikle zarların renklerine bakmalısınız. En büyük sayı hangi renkteyse karttaki en büyük baloncuk da o renkte olmalıdır; en büyük ikinci sayı ne renkse ikinci en büyük baloncuk da o renk olmalıdır vb.. •Eğer doğru kartı bulduğunuzu düşünüyorsanız, elinizi o kartın üzerine koyun. Dikkatli olun: Elinizi bir kartın üzerine koyduktan sonra kararınızı değiştiremezsiniz! Tüm oyuncular bir kart seçer seçmez veya bir oyuncunun kendilerinden önce doğru kartı bulduğunu düşündüklerinde sonuçlar kontrol edilir: Elini doğru kartın üzerine yerleştiren oyuncu bunu ödül olarak alır ve önüne koyar.
Örnek:
 En yüksek sayı, "20", kırmızı zarda = en büyük baloncuk kırmızı olmalı En yüksek ikinci sayı, "19", yeşil zarda = ikinci en büyük baloncuk yeşil olmalı vb. Önemli: Kazanılan kartlar oyuncuların önünde açık olarak durur. Zarlar tekrar atıldığında eğer kazanılan karttaki kombinasyon tekrar oluşursa, bu kartı ilk gören kartı alır. Yeterince dikkatli ve hızlı olmadığınızda kazandığınız kart bir başka oyuncuya gidebilir.   •  Sonra bir sonraki oyuncu zarları atarak yeni turu başlatır. Oyunun sonu: Bir oyuncunun önünde 4 kart olduğunda oyun sona erer. Bu oyuncu oyunu kazanır.

Yeni Ürünler
Çerez Kullanımı